اخبار


80 هزار مادر باردار در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته کشور سبدغذایی دریافت می کنند
خزایی، دبیر کمیته طرح ارتقای علمی و مهارتی دانش آموزان محروم بنیاد علوی گفت: امسال 80 هزار مادر باردار و شیرده درمناطق محروم سطح کشور با دریافت سبد غذایی مورد حمایت قرار می گیرند.


علی جعفر خزایی روز سه شنبه در شهرستان بجنورد استان خراسان شمالی اظهار داشت: این مادران در 27 استان کشور و با همکاری و مشارکت 76 دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی زیر پوشش توزیع سبد غذایی قرار می گیرند. 
وی خاطرنشان کرد: سبدهای غذایی مادران باردار و شیرده، شامل 14 قلم کالا است که در مناطق محروم توزیع می شود. 
خزایی گفت: برای این طرح امسال یکهزار و 300 میلیارد ریال اعتبار منظور شده و از سال 87 تاکنون چهار میلیون سبد میان مادران توزیع شده است. 
1400 میلیارد ریال اعتبار برای اشتغالزایی 
دبیر کمیته طرح ارتقای علمی و مهارتی دانش آموزان محروم بنیاد علوی در بخش دیگر سخنان خود در باره طرح های بنیاد علوی در زمینه اشتغال زایی گفت: امسال یکهزار و 400 میلیارد ریال اعتبار برای توانمندسازی و اشتغالزایی در سطح کشور مصوب شده است. 
خزایی با بیان اینکه متقاضیان دریافت تسهیلات، برای اجرای طرح های خود وام 8 درصدی دریافت می کنند افزود: بنیاد علوی پرداخت 5 درصد و معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری هم تامین اعتبار 5 درصد از سود تسهیلات را تقبل کرده است و بر این اساس متقاضی تنها 8 درصد از سود را پرداخت می کنند. 
وی با اشاره به اینکه این وام با 2 سال تنفس به مجریان طرح پرداخت می شود اظهار داشت: استانداری ها هم تامین 5 درصد از سود این تسهیلات را تقبل کرده بودند اما این اعتبار تامین نشد. 
ساخت 1300 کلاس درس در مناطق محروم 
خزایی، ساخت کلاس درس را از دیگر برنامه های بنیاد علوی عنوان کرد و گفت: این بنیاد ساخت یکهزار و 300 کلاس درس را تعهد کرده است که سال گذشته 300 کلاس درس تکمیل و تحویل شد و امسال هم همین تعداد کلاس درس برای حضور دانش آموزان آماده می شود. 
دبیر کمیته طرح ارتقای علمی و مهارتی دانش آموزان محروم بنیاد علوی، برگزاری اردوهای علوی را از دیگر برنامه های این بنیاد برشمرد و اظهار داشت: امسال هشت و 500 نفر دانش آموز از مناطق محروم در نقاط مختلف کشور به اردوهای علوی اعزام شده اند. 
وی افزود: بنیاد علوی، ساخت خانه برای خانواده های دو معلول و بیشتر با همکاری بهزیستی، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و خیران را در دستور کار دارد و علاوه بر آن گام های خوبی برای خانه دار کردن خانواده های دارای فرزند چند قلو براشته است. 
اجرای طرح اقتصاد مقاومتی در 14 نقطه کشور 
خزایی اظهار داشت: اجرای طرح اقتصاد مقاومتی در 14 نقطه کشور از دیگر برنامه های بنیاد علوی برای توسعه مناطق محروم است و دراین زمینه نخستین طرح اقتصادی مقاومتی کشور در قلعه گنج شهرستان مانه و سملقان خراسان شمالی اجرایی شده است. 
دبیر کمیته طرح ارتقای علمی و مهارتی دانش آموزان محروم بنیاد علوی افزود: مدیران اجرای طرح اقتصاد مقاومتی در 6 نقطه کشور انتخاب شده است که قلعه گنج در کرمان، مانه و سملقان در خراسان شمالی، چالدران در آذربایجان غربی و لنده در کهگلویه و بویراحمد از جمله آن است.
نسخه قابل چاپ


پیوندها
leader.ir
president.ir
fvpresident.ir
rdcir.ir
nooras.com


             
              The Official Site of the Deputy Rural Development and deprived areas - first vice
معاونت توسعه روستائی و مناطق محروم - معاون اول رییس جمهور
روابط عمومی 4-88386040
خیابان نجات اللهی - بعد از چهارراه سپند - پلاک 162- معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری
دورنگار : 64454647 داخلی 1021        پست الکترونیکی : roostanews@iripo.ir