اخبار استان ها


رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان:1120 میلیارد ریال تسهیلات اشتغال در مناطق روستایی جذب شد
پیری، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سیستان و بلوچستان گفت: هزار و 120 میلیارد ریال تسهیلات توسعه و ایجاد اشتغال پایدار مناطق روستایی و عشایری از ابتدای امسال تاکنون در این استان جذب شده است.


مجتبی پیری اظهار داشت: جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان امسال هزار و 195 طرح را برای جذب بیش از هزار و 550 میلیارد ریال به بانک های عامل معرفی کرده که تاکنون 882 طرح با اعتبار هزار و 120 میلیارد ریال منجر به عقد قرارداد تسهیلات شده است.

وی افزود: با اعطای تسهیلات داده شده این مدت برای هزار و 800 نفر از مردم مناطق روستایی و عشایری سیستان و بلوچستان شغل ایجاد شد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: بیشترین تسهیلات ارائه شده این مدت با 940 میلیارد ریال به بانک کشاورزی استان اختصاص دارد.

پیری ادامه داد: تسهیلات این مدت برای ایجاد دامداری های کوچک روستایی، پرورش شترمرغ، شتر و مرغ گوشتی، کبک، بلدرچین، زنبور عسل، کارخانه خوراک دام و طیور، خرید کمباین، تراکتور، ساخت و تجهیز شناورهای صیادی و توسعه گلخانه ها صرف شده است.

لازم بذکراست سیستان و بلوچستان به سبب نزدیکی به خط استوا و بهره گیری از رطوبت دریا توانمندی زیادی در تولید محصولات گرمسیری و نیمه گرمسیری و بعضا منحصر به فرد از جمله انبه، موز، پاپایا، گواوا، هندوانه آناناسی، نارگیل، زیتون محلی، انار، مرکبات و غیره دارد.
تولید محصولات کشاورزی در سیستان و بلوچستان در طول سال رواج دارد و زمین های برخی مناطق این استان مانند نیکشهر، سرباز، ایرانشهر، کنارک و چابهار در هر سال توان تولید 2 بار محصول را دارند.
نسخه قابل چاپ


پیوندها
leader.ir
president.ir
fvpresident.ir
rdcir.ir
nooras.com


             
              The Official Site of the Deputy Rural Development and deprived areas - first vice
معاونت توسعه روستائی و مناطق محروم - معاون اول رییس جمهور
روابط عمومی 4-88386040
خیابان نجات اللهی - بعد از چهارراه سپند - پلاک 162- معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری
دورنگار : 64454647 داخلی 1021        پست الکترونیکی : roostanews@iripo.ir