اخبار


300 میلیارد تومان اعتبار از تسهیلات اشتغال روستایی در کشور پرداخت‌ شده است
نماینده مردم شهرستان‌های گرمسار و آرادان گفت: ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار از تسهیلات اشتغال روستایی در کشور پرداخت‌شده است.


غلامرضا کاتب بعدازظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بر اساس آخرین مصوبه مجلس شورای اسلامی بالغ‌بر 300 میلیارد تومان از محل اعتبارات 1.5 میلیارد دلاری صندوق توسعه ملی برای اشتغال‌زایی در مناطق روستایی پرداخت‌شده است.

وی با بیان اینکه نگاه ما این است که این تسهیلات به اقشاری داده شود که گامی مؤثر در راستای اشتغال‌زایی در کشور برمی‌دارند اعطا شود افزود: کمیته امداد و بهزیستی دو نهاد مردمی هستند که نظارت ویژه‌ای بر اشتغال کشور دارند و در توافقاتی با دولت و مجلس بخش عمده‌ای از این تسهیلات در اختیار کمیته اندا و بهزیستی قرار می‌گیرد.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: بهره‌گیری از این تسهیلات اشتغال روستایی با نرخ 6 درصد در دستور کار کمیته امداد و بهزیستی قرار گیرد و نسبت به توسعه اشتغال و کارآفرینی برنامه‌ریزی جدی داشته باشند.

وی با بیان اینکه کمیته امداد امام خمینی (ره) می‌تواند علاوه بر 2100 میلیارد تومان اعتبار اشتغال‌زایی از تسهیلات روستایی با نرخ 6 درصد نیز بهره‌مند شود اذعان کرد: در چند سال آینده هیچ خانواده تحت پوشش کمیته امداد بیکار در کشور باقی نمی‌ماند.

کاتب یادآور شد: کمیته امداد در سراسر کشور هرچقدر که ظرفیت برای ایجاد اشتغال داشته باشد می‌تواند از تسهیلات ارزان‌قیمت بهره‌گیری کند و محدودیتی در این بخش برای این نهاد قائل نمی‌شویم.

وی ابراز داشت: اشتغال مهم‌ترین دغدغه ما در کشور است و باید رد این راستا با استفاده از توان داخلی گامی مؤثر در راستای رونق تولید برداریم.

نسخه قابل چاپ


پیوندها
leader.ir
president.ir
fvpresident.ir
rdcir.ir
nooras.com


             
              The Official Site of the Deputy Rural Development and deprived areas - first vice
معاونت توسعه روستائی و مناطق محروم - معاون اول رییس جمهور
روابط عمومی 4-88386040
خیابان نجات اللهی - بعد از چهارراه سپند - پلاک 162- معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری
دورنگار : 64454647 داخلی 1021        پست الکترونیکی : roostanews@iripo.ir