اخبار


۱۲ هزار میلیارد تومان تسهیلات روستایی به متقاضیان اختصاص یافت
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به تخصیص ۱۲ هزار میلیارد تومان تسهیلات روستایی گفت: در حال حاضر ۱۵۵ تعاونی‌ دانش بنیان در کشور فعال است.


سیدحمید کلانتری صبح امروز در کارگروه اشتغال استان قزوین که در سالن جلسات استانداری برگزار شد، اظهار داشت: تعاون در حوزه اقتصاد نقش بسزایی دارد به طوری که در جهان 2 میلیون و 600 هزار تعاونی فعال و بیش از یک میلیارد نفر در این تعاونی‌ها عضویت دارند.

وی بیان کرد: براساس آمارها در سطح کشور بیش از 93 هزار تعاونی فعال بوده که با تقویت این تعاونی‌ها می‌توان شاهد رونق اقتصادی و توسعه دستاوردهای مطلوب در این حوزه بود.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: تعاون در ردیف بخش‌های مهم اقتصاد کشور بوده که از نظر عدالت گرایی به سمت دولت و از نظر کارآیی به سمت بخش خصوصی است در حالی که باید گرایش اجتماعی داشته باشد.

کلانتری با اشاره به اهمیت توسعه تعاونی‌ها در مناطق روستایی گفت: یکی از ارکان اشتغال و تولید در جامعه فعالیت تعاونی‌ها بوده که این مهم باید در مناطق روستایی توسعه یابد.

وی افزود: فعالیت تعاونی‌ در روستاها در کاهش مهاجرت و توسعه تولیدات داخلی نقش بسزایی دارد که باید در اولویت قرار گرفته و در این زمینه سرمایه‌گذاری جدی انجام شود.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه 670 تعاونی در استان قزوین فعال است، خاطرنشان کرد: «تعاونی‌های تامین نیاز» از بهترین نوع تشکل‌ها بوده که باید ظرفیت این تعاونی‌ در سطح روستاها ارتقاء داده شود.

کلانتری بیان کرد: در حال حاضر 155 تعاونی دانش بنیان در سطح کشور فعال بوده که باید مورد حمایت جدی قرار گیرند و ایده‌های خود را در تولید و اشتغال عملیاتی کنند.

وی از رویکرد ویژه دولت به مناطق روستایی خبرداد و گفت: بیش از 12 هزار میلیارد تومان تسهیلات روستایی برای ایجاد اشتغال در این مناطق پیش بینی شده و در قزوین از 133 میلیارد تومان سهمیه تنها یک میلیارد تومان جذب شده که مطلوب نیست.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بر جذب تسهیلات روستایی ویژه اشتغال تاکید کرد.

نسخه قابل چاپ


پیوندها
leader.ir
president.ir
fvpresident.ir
rdcir.ir
nooras.com


             
              The Official Site of the Deputy Rural Development and deprived areas - first vice
معاونت توسعه روستائی و مناطق محروم - معاون اول رییس جمهور
روابط عمومی 4-88386040
خیابان نجات اللهی - بعد از چهارراه سپند - پلاک 162- معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری
دورنگار : 64454647 داخلی 1021        پست الکترونیکی : roostanews@iripo.ir