اخبار


1399/10/25 پنجشنبه ساعت08:49
۶۴ درصد از تسهیلات اشتغال روستایی سال ۹۹ پرداخت شد
معاون سرمایه‌گذاری اجتماعی و فرهنگی معاونت توسعه روستایی نهاد ریاست جمهوری گفت: از ۲۲ هزار میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته‌شده در حوزه تسهیلات اشتغال روستایی ۶۴ درصد آن پرداخت شده است.


منوچهر رزمجو در مورد میزان پرداخت تسهیلات اشتغال‌ روستایی در کل کشور اظهار داشت: از 22 هزار میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته‌شده در حوزه تسهیلات اشتغال روستایی 64 درصد آن یعنی 14 هزار میلیارد تومان آن در بانک‌‌های عامل کارسازی و پرداخت شده است.

وی با اشاره به تخصیص 1.5 میلیارد دلار بودجه برای اعطای تسهیلات اشتغال‌زای روستایی در سال 1399 اضافه کرد: با توجه به مشارکت بانک‌ها در تامین اعتبار پرداخت تسهیلات روستایی مجموع اعتبار تلفیقی تسهیلات یادشده در سال جاری 22 هزار میلیارد تومان تعیین شد که دستور مرحله پنجم پرداخت این تسهیلات یکی دو ماه است که ابلاغ شده و به مرور این تسهیلات اشتغال‌زا به روستاییان پرداخت خواهد شد.

کل حق بیمه روستاییان توسط دولت پرداخت می‌شود

این مقام مسئول در معاونت توسعه روستایی ریاست جمهوری در ادامه از پرداخت کل حق بیمه اجتماعی روستاییان، کشاورزان و عشایر توسط دولت در سال جاری خبر داد و گفت: با توجه به اینکه رئیس جمهور در روز روستا قول بیمه کردن 1.5 میلیون روستایی فاقد بیمه اجتماعی را دادند، کل پرداخت حق بیمه یادشده به عهده دولت خواهد بود و از روستاییان بیمه‌شونده بابت این موضوع وجهی دریافت نخواهد شد.

رزمجو یادآور شد: با توجه به اینکه طبق قانون حق بیمه اجتماعی روستاییان 15 درصد تعیین شده که به نسبت 2 به یک 10 درصد آن توسط دولت و 5 درصد آن توسط بیمه‌‌شده روستایی پرداخت می‌شود، این 5 درصد هم حذف شده و کل حق بیمه روستاییان و عشایر توسط دولت پرداخت خواهد شد.

نسخه قابل چاپ


پیوندها
leader.ir
president.ir
fvpresident.ir
rdcir.ir
nooras.com


             
              The Official Site of the Deputy Rural Development and deprived areas - first vice
معاونت توسعه روستائی و مناطق محروم - معاون اول رییس جمهور
روابط عمومی 4-88386040
خیابان نجات اللهی - بعد از چهارراه سپند - پلاک 162- معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری
دورنگار : 64454647 داخلی 1021        پست الکترونیکی : roostanews@iripo.ir