اخبار استان ها


۵۶۲ پروژه عمرانی در مناطق روستایی خراسان جنوبی افتتاح می‌شود
مدیرکل امور عشایری خراسان جنوبی با اشاره به افتتاح ۵۶۲ پروژه عمرانی در مناطق روستایی استان طی دهه فجر گفت: اعتبار این پروژه‌ها بیش از ۵۳۷ میلیارد ریال است که برای ۲۱۸ نفر اشتغال ایجاد می‌شود.


غلامرضا قوسی صبح امروز در نشست خبری کمیته تخصصی روستایی و عشایری ستاد دهه فجر استان خراسان جنوبی با بیان اینکه چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران با شعار"سربلندی ملت ایران در پرتو جمهوری اسلامی، اقتدار همه جانبه و اقتصاد مقاومتی" برگزار خواهد شد اظهار داشت: روستائیان نقش همه جانبه در تحقق اقتصاد مقاومتی داشته‌اند.

وی تاکید کرد: جامعه روستایی و عشایری یک جامعه مولد تولیدی و خودکفا است که در پیروزی انقلاب نقش موثری داشته است.

مدیرکل امور عشایری خراسان جنوبی با اشاره به سخن رهبری درباره عشایر گفت: عشایر از بهترین، فداکارترین و باشهامت‌ترین  اقشار جامعه به شمار می‌رود و در رژیم شاهنشاهی شهدای بسیاری تقدیم انقلاب کردند و در استمرا و تثبیت انقلاب در سنگر کار و تلاش و تولید مشغول فعالیت هستند.

قوسی یادآور شد: استان خراسان جنوبی با دارا بودن 41 درصد جمعیت عشایر و روستایی پتانسیل خوبی برای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی و افزایش درآمد دارد. 

وی با بیان اینکه برنامه‌های بزرگداشت یوم‌الله دهه فجر در قالب 28 برنامه در شهرستان‌های مختلف دسته‌بندی شده افزود: هدف کمیته روستایی و عشایری کمیته‌های دهگانه آشناسازی با آرمان‌های انقلاب و دستاوردهای انقلاب و همچنین تشویق جامعه روستایی به نقش آفرینی در دهه فجر است. 

مدیرکل امور عشایری خراسان جنوبی عنوان کرد: افتتاح 562 پروژه عمرانی در مناطق روستایی استان با اعتبار بیش از 537 میلیارد از پروژه‌های شاخص کمیته روستایی و عشایری ستاد دهه فجر است.

قوسی با بیان اینکه 10 هزار خانوار از مزایای این پروژه‌ها برخوردار می‌شوند افزود: همچنین برای 218 نفر اشتغال جدید  ایجاد خواهد شد. 

وی از اعزام اکیپ‌های درمانی پزشکی و دامپزشکی به روستاها و مناطق عشایری خبر داد و افزود: برای این مناطق محروم ویزیت و ارائه مشاوره رایگان صورت خواهد گرفت. 

مدیرکل امور عشایری خراسان جنوبی یادآور شد: غبارروبی گلزار شهدا و دیدار با خانواده محترم شهدا و ایثارگران در  روستاها و مناطق عشایری استان برگزار می‌شود.

نسخه قابل چاپ


پیوندها
leader.ir
president.ir
fvpresident.ir
rdcir.ir
nooras.com


             
              The Official Site of the Deputy Rural Development and deprived areas - first vice
معاونت توسعه روستائی و مناطق محروم - معاون اول رییس جمهور
روابط عمومی 4-88386040
خیابان نجات اللهی - بعد از چهارراه سپند - پلاک 162- معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری
دورنگار : 64454647 داخلی 1021        پست الکترونیکی : roostanews@iripo.ir