اخبار استان ها


3000 خانوار به روستاهای مرزی خراسان رضوی بازگشتند
با اجرای طرح عرضه سوخت مرزی و واریز سود آن به حساب خانوارهای مرزنشین استان سه هزار خانوار روستایی به روستاهای خود بازگشتند.


سرپرست معاونت امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی در نشست کارگروه سیاست‌گذاری و نرخ‌گذاری عرضه سوخت مرزی گفت: اجرای طرح عرضه سوخت مرزی از سال گذشته برای مرزنشینانی که در شعاع 20 کیلومتری مرز ساکن هستند در استان‌های مرزی از جمله خراسان رضوی آغاز شده است.
علی رسولیان هدف اجرای این طرح در خراسان رضوی را کمک به معیشت مرزنشینان و تأمین سوخت مورد نیاز افغان‌ها و کامیونهای ترانزیتی یا صادراتی خارجی ذکر کرد و افزود: این سوخت با نرخ مشخص در اختیار کارگزاری قرار می‌گیرد که به نمایندگی از مرزنشینان آن را به صورت تزریق به باک خودرو افغان‌ها یا صاحبان کامیون‌های صادراتی یا ترانزیتی خارجی می‌دهد و سود حاصل از عرضه در اختیار خانوارهای مرز نشین قرار می‌گیرد.
رسولیان گفت: از محل اجرای این طرح 18 هزار و 848 خانوار مرزنشین استان در هفت مرحله سود حاصل از عرضه سوخت را به میزان 660 هزار تومان برای هر خانوار در سال گذشته دریافت کردند که پیشنهاد خراسان رضوی در سال جدید افزایش مشمولیت خانوارهای این طرح به 52 هزار نفر است.
وی گفت: عرضه سوخت مرزی نه تنها باعث بهبود وضعیت معیشتی روستائیان و مهاجرت معکوس آنان شده بلکه قاچاق سوخت را نیز در خراسان رضوی کاهش داده زیرا وقتی سوخت مرزنشینان، بازرگانان و اتباع خارجی با قیمت مشخص و سالم تأمین شود دیگر رغبتی برای قاچاق آن باقی نمی‌ماند.
نسخه قابل چاپ


پیوندها
leader.ir
president.ir
fvpresident.ir
rdcir.ir
nooras.com


             
              The Official Site of the Deputy Rural Development and deprived areas - first vice
معاونت توسعه روستائی و مناطق محروم - معاون اول رییس جمهور
روابط عمومی 4-88386040
خیابان نجات اللهی - بعد از چهارراه سپند - پلاک 162- معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری
دورنگار : 64454647 داخلی 1021        پست الکترونیکی : roostanews@iripo.ir